gelirlerim.comgelirlerim.com
https://www.gelirlerim.com

Evlerinizde otururken hem boş zamanlarınızı değerlendirebilir, hem de kendiniz için gelir sağlayabilirsiniz. Şimdi bu geliri nasıl sağlayabileceğinizi birlikte inceleyelim.

Günümüz koşullarında para kazanabilmek artık kolay değil. Özellikle evden çıkmayı pek istemediğimiz şu zamanlarda işsiz olanların ve ek gelire ihtiyaç duyanların sıfırdan bir iş bulabilmesi neredeyse imkansız. Bu yazımızda internetten para kazanmanın yollarını araştırıp listelemeye çalıştık.

Para kazanmak denilince  çoğumuzun aklına en az sekiz saat mesai harcanan düzenli bir iş geliyor. Fakat herkesin bu tarz düzenli işlerde çalışma imkanı olmuyor. Ya da bu düzenli işler artan masrafları karşılamaya yetmiyor. Durum böyle olunca da insanlar yeni bir iş veya ek gelir elde edebileceği bir il arayışına giriyor. İşte tamda bu noktada çağımızın gelişmişliğini gözler önüne seren internet imkanı aklımıza geliyor. Çünkü internet bizlere hem esnek zamanlı hem de düşük maliyetli gelir elde etme imkanı sağlıyor. Esnek zaman kullanımı sayesinde bizlerin ‘’boş vakit’’ olarak değerlendirdiği zamanlar gelir elde edebilmemize imkan sağlayan alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

İnternetten para kazanmanın birkaç güvenli yolu

 • Serbest (free) çalışma yöntemi
 • Kendi bloğunu oluşturma yöntemi
 • Çeviri yapmak
 • Online olarak öğretmenlik yapmak
 • Sosyal medya koçluğu ve yönetimi
 • İçerik yazarlığı yapmak

Çayınızı yudumlarken bir yandan gelir elde edin: Serbest (free) Çalışma Yöntemi

Uzun süredir hayatımızda yer alan serbest çalışma şekli, artan sorumluluklar ve yetersiz zaman olgusu ile birlikte insanların hayatında eskiye nazaran daha fazla talep gören bir çalışma şeklidir. Çalışma saatlerinizi ve rutininizi genelde kendinize göre ayarlayabildiğiniz bu çalışma yönteminde birden fazla iş imkanı elde edebilirsiniz. Bu yöntemde farklı beceri ve yeteneklere sahip şahısları ve bu yeteneklere ihtiyacı olan iş verenleri bir araya getiren siteler vardır. Bu siteler sayesinde yetenekleriniz doğrultusunda kendinize en uygun işi bulabilirsiniz. Serbest çalışarak, çalıştığınız siteye bağlı doğrudan müşteri ile birlikte de çalışabilirsiniz. Yaptığınız işe göre para kazanabileceğiniz bu çalışma yöntemi ile kendinizi geliştirerek daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Serbest iş bulabileceğiniz bazı platformlar:

 • Webly.com
 • Upwork.com
 • Pariyer.com.

Hobinizi gelir kaynağına dönüştürün: Kendi bloğunuzu oluşturun

Kendinize güvendiğiniz herhangi bir konuda tecrübelerinizi yazıya dökerek kendi bloğunuzu oluşturabilirsiniz. Bir profesyonelden yardım alarak hatta bazı ücretsiz blog açma imkanı sağlayan sitelerde kendi tasarımlarınızı oluşturabilir yazılarınızı tercih edebilir düzeyde yazma imkanı bulabilirsiniz. Böylelikle tıklanma sayınız arttıkça bloğunuza Google Adsense’e kayıt olarak gelecek olan reklam teklifleri ile kendinize gelir sağlayabilirsiniz. Ne kadar çok trafiğinizi artırırsanız kazancınız doğru oranda yükselecektir.

Sahip olduğunuz dilleri değerlendirin: Çeviri yapın

Gelişen teknolojinin bizlere sunduğu çeşitli kaynaklar için birçok belgeyi kendi dilimize çevirmeye ihtiyaç duyuyoruz. Böyle durumlarda her zaman tam kapsamlı bir çevirmenle çalışma imkanı bulamıyoruz. Bu bizler için hem zaman hem maddiyat olarak fazla gelebiliyor. O halde bildiğiniz birsen fazla dil sayesinde online çevirmenlik yaparak para kazanabilirsiniz. Çeviri yaptıkça artan çevreniz ve referanslarımız sayesinde kendinizi geliştirerek gelirinizi elde edebilirsiniz. Çeviri için kullanabileceğiniz platformların yanında aktif sosyal medya hesabınızdan da yararlanabilirsiniz.

Online çevirmenlik işi bulabileceğiniz bazı platformlar

 • Armut.com
 • Sahibinden.com
 • Bionluk.com

Bilgi ve tecrübelerinizle para kazanın: Online öğretmenlik yapın

Belirli bir konuda uzmanlığınız var ise, insanlara internet üzerinden özel ve grup dersleri verebilirsiniz. Çevrimiçi ders vererek sahip olduğunuz bilgilerin taze kalmasını sağlayarak körelmenize engel olabilirsiniz. Ayrıca gün geçtikçe artan memnuniyetler sayesinde kitlenizi genişleterek kazancınızı birkaç kat artırma imkanı  elde edebilirsiniz. Bu tarz işlerin duyurusunu sosyal medyanız aracılığıyla yapıp çevrimiçi kullanılabilen platformlarla aktif ders eğitimine başlayabilirsiniz. Online eğitimcilik tapabileceğiniz barkaç platform:

 • İnekle.com
 • Onlineders.com
 • Udemy.com

İnstagram, facebook ve twitter kullanımınızı kazanca çevirin: Sosyal medya koçluğu ve yönetimi yapın

Sosyal medyada yeteri kadar tecrübe sahibi olduysanız insanlara sosyal medya hesaplarını geliştirmesi ve yönetmesi için yardımcı olabilirsiniz. Birçok insan sosyal medya da geniş kitlelere ulaşmak istesede bu alanda pek başarılı olamıyor. Sizde tecrübelerinize ve stratejilerinize güveniyorsanız insanlara bu aşamada yardımcı olarak online gelir elde edebilirsiniz.

Yazma yeteneğinizi kazanca çevirin: içerik yazarı olun

Kalemine ve özgünlüğünü güvenen bir yazar iseniz yazarı olduğunuz alanlarda içerik yazarak para kazanabilirsiniz. Evinizin konforundan çıkmadan yapabileceğiniz en rahat işlerden biri olan içerik yazarlığı, sizler için alternatif bir gelir kaynağı olabilir. İçerik siparişi alabileceğiniz birçok platform bulabilirsiniz.

İçerik yazabileceğiniz bazı platformlar:

 • İcerik.net
 • İcerikevreni.com
 • İcerikbulutu.com

By admin

Türkiye'nin gelir sitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »