Evinizde İnternetten Para Kazanmanın Başka Yolları

gelirlerim.com
gelirlerim.com

Merhabalar. Gelirlerim .com olarak başka bir yazıyla tekrar karşınızdayız. Bir önceki ”Evinizde İnternetten Nasıl Para Kazanırsınız” isimli makalemizde siz okuyucularımıza, evinizin konforunda internetten para kazanmalarını sağlayacak çeşitli alternatif gelir kaynağı sağlama yöntemleri (anket doldurmak, online olarak ürün satmak, freelance (serbest) çalışma, kripto para ticareti, oyun oynamak ve de seo danışmanlığı yöntemleri) hakkında bilgilendirme yapmıştık. Ayrıca vaktinizi daha fazla çalmamak ve yazımızı bu yüzden çok uzun  tutmamak adına başka bir yazımızda daha detaylı olarak bahsedeceğimizi belirttiğimiz başka evde internette para kazanma yöntemlerinin varlığından söz etmiştik.

Fakat; önceki yazımızda varlığından bahsettiğimiz öbür yöntemler hakkında bilgi vermeye başlamadan önce gelin ve internetten para kazanma sektörü hakkında olan bilgilerimizini biraz tazeleyelim. Önceki yazımızda da belirtmiş olduğumuz gibi özellikle de korona virüs pandemisi yüzünden daha da önem kazanarak popülerlik kazanan evden internetten çalışma sektörü söz konusu olunca; bu alana ilgi gösteren insanların en çok merak ettiği konulardan birisi de, bu sektörde nasıl para kazanabilecekleridir. Yeteneklerinize ve sağlayacağınız hizmetler gibi bir takım etkenlere bağlı olarak bu sektörde gelir kazanmak için yararlanabileceğiniz pek çok yöntem vardır.

www.gelirlerim.com

Yaygın olarak bilinen ve popüler olan online ürün satmak, freelance çalışma, kripto para ve nft ticareti, e-spor (bilgisayar oyunu) gibi çeşitli yöntemlere çoğumuz şüphesiz ki biraz da olsa aşinayız.Fakat bu yöntemlerin haricinde de birtakım yöntemler vardır. Gelin ve birlikte, size alternatif gelir sağlayabilecek bu yöntemler nelermiş öğrenelim.

İlk göz atacağımız ve eğer bir konuda oldukça iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, mutlaka bir göz atmak isteyeceğiniz online kurs yöntemidir. Daha çok Udemy ve BitDegree gibi platformlarda olmasıyla dikkatleri çeken bu yöntem sayesinde; daha önceden eğitimini aldığınız veya hakkında bilgili olduğunuz bir konu (özellikle başkalarının paraya ödeyerek öğrenmek isteyeceği bilgilerin olması sizin için daha iyi) hakkında online platformlar üzerinden ücretli bir şekilde eğitim verebilirsiniz.

Eğer herhangi bir konuda bir kitap yazmayı düşünüyorsanız, o halde bu seçenek tam da size göre. Gelişen teknoloji ve bu gelişimin ortaya çıkardığı yeni fırsatlar sayesinde bir yazar olmak artık hiç olmadığı kadar kolay. Bireysel yayıncılık olarak bilinen bu yöntem çerçevesinde, bilgi sahibi olduğunuz herhangi bir konu hakkında veya kendi özgün içeriğinizi oluşturarak e-kitap haline getirebilir ve Amazon veya Kindle gibi platformlarda satışa sunarak gelir kazanabilirsiniz.

www.gelirlerim.com

Fotoğrafçılık sanatına ilgisi olanlarınızın mutlaka göz atmak isteyecekleri bir alternatif gelir kaynağı da; çektikleri resimleri, internetten stok resim olarak çeşitli platform ve web sitelerine satmalarıdır. Shutterstock ve iStockPhoto gibi platformlara üye olarak; çektiğiniz herhangi bir resmi, stok fotoğraf olarak satabilir ve hobinizi kullanarak kolayca gelir kazanabilirsiniz.

Vaktim bol diyorsanız ve araştırma yapmayı seviyorsanız, o halde editörlük yaparak para kazanma yöntemi tam da size göre bir seçenek. İnternetten para kazanma söz konusu olunca en zor yöntemlerden birisi olan bu yöntem, yine de kazançlı bir yöntemdir. Ağırlıklı olarak web sitelerinde olan içeriği düzenlemenizi gerektiren bu yöntem, bu bakımdan online makale yazarlığına da benzer.  Bu yöntemle gelir kazanmayı düşünüyorsanız; size verebileceğimiz bir tavsiye , daha çok uzmanı olduğunuz ve sizi sıkmayacak konular hakkında yazmaya yönelmeniz gerektiğidir.

Eğer aktif bir sosyal medya kullanıcısıysanız ve sosyal medya ile alakalı bilgili olduğunuzu düşüyorsanız, sosyal medya hesaplarını yöneterek de evden internet yoluyla gelir kazanabilirsiniz. Nasıl mı? Sosyal medya alanındaki bilgilerinizi kullanarak, belirli bir ücret karşılığında diğer insanların veya kurumlara ait sosyal medya hesaplarını onlar adına yönetebilirsiniz. Eğer sosyal medya konusunda bilgili değilseniz ve bu yönteme ilginiz varsa üzülmenize gerek yok. İnternette bu konuyu öğrenmenize ve etkili bir şekilde performans göstermenize yardımcı olacak pek çok eğitici kaynak vardır.

Gelirlerim.com
Gelirlerin.com

Son olarak bahsedeceğimiz internetten para kazanma yöntemi de domain alım satım yöntemidir. Oldukça yüksek potansiyel kazanç getirebilecek potansiyele sahip bu yöntem nasıl mı işliyor? Dünya üzerinde neredeyse her zaman milyonlarca alan adı (yani domain) boşa çıkmakta ve kayıtları yapılmaktadır. Siz de bu boşa çıkan domainleri takip ederek kayıtlarını yaptıktan sonra satarak gelir elde edebilirsiniz.

Gelirlerim.com olarak hazırladığımız bir yazınınn daha sonuna geldik.Umarız ki; evinizde internetten para kazanma yolları söz konusu olunca aklınızda oluşabilecek sorulara yanıt sağlama açısından yardımcı olabilmişizdir. Başka konuların işleneceği bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın.

By admin

Türkiye'nin gelir sitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »