Müzik Dinleyerek Para Kazanabileceğiniz 9 Web Sitesi

İnternet üzerinden müzik dinleyerek ve /veya müzik hakkında yorum yaparak, para kazanabilirsiniz. İnternetten para kazanmanın eğlenceli yollarından biri de müzik dinlemektir. Bu yazımızda müzik dinleyerek para kazanma konusunda işinize yarayabilecek sitelerden bahsediyoruz.  

Öncelikle bahse konu web sitelerinin size neden para ödediğinden bahsedelim. Bu tür web siteleri kullanıcılarına yeni ve piyasaya yeni çıkmaya hazırlanan şarkıcıların ve şarkı yazarlarının müziklerinin incelenmesi için ödeme yapar. Bu sayede ilgili web siteleri, müzisyenlerine şarkıları için gerekli yönlendirmeyi yapabilmek adına çeşitli insanlardan geri dönüşüm almış olurlar.

Gelirlerim.com müzik dinleyerek para kazan

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Aslında yapılması gereken oldukça basittir. Bu amaçla izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Bahse konu web sitelerine katılarak, profil oluşturulur.  
 • Daha sonra site tarafından profil onaylanır.
 • Profil onayı geldikten sonra işe başlanır.

Çalışma aşamasında yapılacak iki şey var:

 • Dinleme
 • İnceleme

Yeni piyasaya çıkacak şarkıcıların şarkılarını dinleyip, onlar üzerine yorum yapmak gerekiyor. Ne kadar çok dinleyip, yorumda bulunursanız, o kadar çok para kazanırsınız.

Müzik Dinlediğinizde Ödeme Alabileceğiniz Web Siteleri

gelirlerim.com Müzik dinleyerek para kazan

Aşağıdaki bölümde müzik ve/veya radyo dinlediğiniz için para ödeyen web sitelerinden bahsediyoruz.

Musicxray

Musicxray şarkıcıların ve/veya şarkı yazarlarının, şarkılarını gönderdikleri bir platformdur. Bu site üzerinden müzik dinlediğinizde ödeme alabilirsiniz. Musicxray, sanatçılar ile yetenek avcılarının  temas kurdukları bir platformdur.

Sanatçılar müziklerinin tanınması için şarkılarını bu ortama yollayarak, belli sayıda hayran (fan) kitlesi oluştururlar. Sanatçılar hayran kitlesi oluşturmak için siteye ödeme yaparlar.

Siteye kayıtlı kullanıcılar kendi istedikleri müziği dinlemek için, hayran (fan) olarak da kayıt yaptırabilirler.

Kullanıcılara ya da hayranlara bahse konu amatör sanatçıların eserlerini dinlemeleri için de web sitesi ödeme yapıyor.

Genellikle dinlenmesi gereken kayıtlar, yaklaşık 30 saniye sürüyor. Musicxray, kullanıcılarına şarkı başına 10 cent ödeme yapıyor. Ödeme almak için ulaşılması gereken alt eşik 20 dolardır.

Playlist Push ( Çalma Listesi)

Şarkıları istediğin gibi dinleyip, kendi yorumlarını yaparak para kazanmak oldukça prestijli bir çalışma aslında. Playlist Push sitesi de size bunu sağlıyor. Bu web sitesinin temel prensibi bağımsız sanatçıları ve şarkıcıları desteklemek, yetenekli şarkıcıların üst seviyelere taşınmasına yardımcı olmaktır. Eğer müzik zevkinize güveniyorsanız ve yorumlamada iyi olduğunuza inanıyorsanız, Pushlist tam size göre bir platform.

Kalifiye bir küratör programına katılma hakkı kazanmak için gereken iki ön şart şunlardır:

 • YouTube music, Apple music ya da Spotify gibi ortamlardan birinde çalma listeniz olmalıdır.
 • Takipçi sayınız fazla olmalıdır.

Bu koşulları sağlamazsanız müracaatınız kabul edilemeyebilir. Kabul edildiğinizde Playlist, inceleme yaptığınız her şarkı başına 12 dolar ödeme yapar. Ödemeler direk olarak site tarafından sizin banka hesabınıza yollanır.

Current.us

Bu Android ya da IOS tabanlı bir mobil uygulamadır. Current.us cep telefonunuzdan müzik dinlediğiniz için size yılda ortalama 600 dolar ödeme yapar. Şarkı dinleyerek pasif gelir kazanılabilecek, en iyi uygulamalardan bir tanesi Current.us’dur.

Ofiste çalışırken, koşarken hatta işe giderken zamanınızı paraya çevirebilirsiniz.

RadioEarn

Sadece radyo dinleyerek pasif gelir elde etmek için RadioEarn ideal bir web sitesidir.

Önce bir profil oluşturun daha sonra profilinize onay gelmesini takiben, radyo dinleyerek para kazanmaya başlayın.

Eğer yönettiğiniz bir web sitesi varsa,  dinlediğiniz radyo kanalını diğer kullanıcılara da dinletmek için web sitenize entegre edebilirsiniz. Böylece daha çok para kazanma şansınız olur. Radyo dinlediğiniz her 15 dakika için 1 puan kazanırsınız. Daha sonra puanlar site tarafından ABD dolarına çevrilir ve ödeme yapılır.

Research.fm

Research.fm bir müzik araştırma şirketidir. Daha çok ne tür müzik çalınmasını istediğinize dair geri bildirim sunduğunuz  için size ödeme yapar. Çalışma prensibi olarak şirket, kullanıcılarına e-posta yoluyla bir anket yollar. Bu aşamadan sonra kullanıcıların bir müzik örneğini dinlemesi ve anketi doldurması talep edilir.

Research.fm ödemelerini Amazon hediye kartı ile yapıyor.

HitPredictor

HitPredictor, piyasaya çıkması beklenen şarkıların çıkmadan önce test edilme araştırmasını yürüten bir müzik araştırma şirketidir. Kullanıcılarına müzik dinlemeleri ve dinledikleri parçalarla ilgi geri bildirimde bulunmaları karşılığında ödeme yapar.  Sitede müzik dinleyerek para kazanma uygulamasından yararlanabilmek için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Kullanıcılar siteye kayıt olur.
 • Dinleyecekleri müzik türünü seçer.
 • Kendilerine sunulan müzik örneğini dinler ve konu hakkında derecelendirme yaparlar.

Kullanıcılar dinledikleri her şarkı için 1 dolara tekabül eden 3 puan alır. Yeteri kadar puan toplayan kullanıcılar, puanlarını Amazon hediye kartları ya da ödüllerle değiştirirler. Sanatçıları derecelendirmek de puan kazanmak için geçerli bir yoldur.

gelirlerim.com Müzik dinleyerek para kazan

Cash4minutes

Cash4minutes bir web sitesidir. Kullanıcılarına radyo dinlemeleri karşılığında ödeme yapar. Bu siteden ödeme almak için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Öncelikle kullanıcılar bir hesap oluşturur.
 • İletişim bilgilerini verirler.
 • Profil bilgileri tamamlanır.
 • Web sitesi yapılması gereken görevler bildiren bir e-posta yollar.

Kullanıcıların dinleyecekleri radyo istasyonunu seçme hakkı vardır. Cash4minutes, kullanıcılarına dakika başına 0.08 dolar ödeme yapıyor. Ödemeler Bitcoin, litecoin aracılığı ile alınabileceği gibi Amazon hediye kartları ile de alınabilir.

Earnably

Kullanıcılarını değişik görevleri tamamladıkları için ödüllendiren bir sitedir. Önce kullanıcılara görev verilir. Her tamamlanan görev için puan kazanılır. Görevlerin puanları farklıdır. Yapılması istenen başlıca görevler şunlardır:

 • Anket yapmak
 • Reklam izlemek
 • Müzik videosu izlemek
 • Radyo dinlemek

Ödemeler Amazon hediye kartları ya da Bitcoin üzerinden yapılır. Para çekme limiti 2 dolar olup, 225 puana denk gelmektedir.

Kollekt.fm

Müzik yaratıcılarının ve markaların küratörlerle karşılaşmasını sağlayan Dünya çapında bir platformdur. Hollanda merkezli bir kuruluştur.

Kollect.fm’e katılarak, sonradan uzman topluluğunun bir parçası olan küratörlerin sayısı az değildir. Doğrudan çalışılması, markaların müzikleri ve şarkıları hakkında geri bildirimde bulunulması istenir Bunun yanı sıra kullanıcılardan, tavsiyelerde bulunmaları ve uzmanlık bakış açılarına göre görüşlerini sunmaları da istenir. Kanıtlanmış onaylı bir küratör siciliniz yoksa, müzik dinleyerek para kazanma konusunda bu site size çok da uygun değildir.

By admin

Türkiye'nin gelir sitesi

2 thoughts on “Müzik Dinleyerek Para Kazanabileceğiniz 9 Web Sitesi”
 1. Çok iyi kesinlikle bu platforma katılmak ve yer almak istiyorum ayrıca şarkı sözü yazıyorum beste yapıyorum iyi bir dinleyiciyimdir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »