İlk olarak 2016 yılında tanınmaya başlayan TikTok, kısa zamanda milyarlarca kitleye ulaştı. Her geçen gün de artan kullanıcı sayısı ile sosyal medya platformlarında arasında ilk sırada yer almaktadır. Sosyal medya uygulaması TikTok, yayın yaptığı her ülkede büyük yankı da uyandırmıştır. Hem çok sevilen hem de bazı çevrelerin olumsuz eleştirilerine maruz kalan TikTok uygulaması ülkemizde de büyük ilgi görmektedir. Eğlendirdiği kadar canlı yayın özelliği ile de büyük paralar kazandıran TikTok her yaş kesimini etkisi altına almıştır.TİKTOK PLATFORMUNA NASIL KATILIM SAĞLANIR?
Sosyal medya ağının en etkin kullanımını sahip TikTok büyük bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Özellikle üye olamasalar bile her yaşta çocuğun ilgi işe izlediği videolar ve paylaşımlar ile dikkatleri üzerine çeker. TikTok kullanıcı olabilmek için 13 yaş ve üzerin olunması ilk şart arasında yer alır. Bu yaş kriterini sağlayan kişi TikTok üyelik ile anında hesap açabilir.
TikTok platformuna üyelik sonunda katılım sağlanmaktadır. Hesabınıza giriş yaparak video ve fotoğraflar paylaşabilirsiniz. Takipçi kazanmak, beğeni ve yorum almak için yapılan paylaşımların dikkat çekici ve farklı olması gerekir. Kullanıcıları cezbeden, daha farklı içerikler hem beğeni hem de takipçi kazanmanıza yardımcı olacaktır.TİKTOK İLE HEDİYE ALMA VE HEDİYE GÖNDERME NASIL YAPILIR?
TikTok platformu kullanıcılarına eğlendirirken kazanma şansıda sunmaktadır. Bunun için kullanıcının takipçi sayısı bin ve üzerinde olması gerekir. Ayrıca üyelik için aranan 13 yaş sınırı hediye gönderimi için 18 olmaktadır. Hediye alıp göndermek için ise canlı yayın açmak gerekir. Tiktok canlı yayın hediye göndermek için hediyenin bedeli kadar jeton satmaktadır. Kısaca hesap sahibinin bakiyesinde para bulundurması gerekir. Bu paralar ile hediyeler alarak canlı yayın yapan kişiye hediye gönderimi yapabilir.
Bakiyesinde yüklü jetonu olan kişi beğendiği bir kullanıcının canlı yayınına giriş yaparak dilediği hediyeyi gönderebilir. Gönderen kişinin bakiyesinden TL karşılığında jeton düşüşü olacaktır. Hediyeyi alan kişi ise bu hediyenin belirli bir kısmını hesap bakiyesinde TL olarak görebilecektir. TikTok bu özellikte kendisi adına %60 komisyon almaktadır.

TİKTOK CANLI YAYIN İLE PARA YAĞIYOR
Tiktok platformu kısa video paylaşımı olarak başlattığı sanal dünyasını zamanla ileri boyuta taşımıştır. İlginin bir anda artması ile farklı özellikler ve seçenekler ile kullanıcılarına farklı deneyimler de kazandırmıştır. Özellikle TikTok canlı yayın ile büyük kazançlar elde eden fenomen kişilerin olduğu da bilinmektedir. Saatlerce canlı yayın yaparak TikTok tarafından ödüllendirilenler zaman zaman para cinsinden bazen de farklı promosyonlar ile ödüllendirilirler.
Tiktok ile hediye gönderme sayesinde hesap bakiyelerine bir anda para yağar. Özellikle çok fazla kullanıcıya sahip TikTok kullanıcıları büyük kazançlar elde edebilirler. Canlı yayın yapan kullanıcıya izleyenler tarafından gönderilen hediyelerin fiyatları da farklıdır. Hediye göndermek için TL karşılığında jeton almak gerekir. Hediyeler içerisinde; öpücük, ayıcık, yüzük, nazar boncuğu, panda gibi semboller mevcut.Fiyatları türüne göre değişen hediyeler TL bazında ücretlendirilip jeton ile alınmaktadır. Örneğin; bir ayıcık 9 TL ve 100 jeton ile alınabilmektedir. Bu fiyatın 4 lirası kullanıcıya giderken gerisini TikTok komisyon olarak alır. Hediyeler 10 kuruş ile 3000 TL arasında değişmektedir. Bu oranları kazanmak için canlı yayınlarda sabahlara kadar program yapan kullanıcılar yer alır.
Sosyal medya uygulamalarının en fazla ilgi gördüğü zamanda eğlendirirken kazandırması ile de herkesin dikkatini çekmektedir. Verdiği kazançlarda hiç azımsanamayacak kadar fazladır. Bu sebeple TikTok kullanıcısı olmak ve kazanmak için etkileyici paylaşımlar yapmak ve canlı yayın hakkı kazanmak gerekir.


By admin

Türkiye'nin gelir sitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »